Officers

Officers:

President: Hirohito Katsunuma
Senior Vice Presidents: Amarjit Singh, Pablo Gancayco
Secretary General: Kozo Takeuchi
Treasurer: Yew Woon Chooi

Councillors:

Australia
Andrew Morton, David B Webber, Gary Nock, Greg Munt, Paul G Harrison, Rosie Stramandinoli, Saskia Jahn

Bangladesh
, M A Kashem Bhuiyan, Nur Muhammad Abdullah

Cambodia
, Khieu Mealy

Hong Kong
Andrew Cobden, Henry Wheare, Jeffrey McLean, Kwong Chi Keung, Rebecca Lo, Victor Tse

India
Amarjit Singh, Essenese Obhan, Hari Subramaniam, Hemant Singh, Jyoti Sagar, M S Bharath, Ranjna Mehta Dutt, S Majumdar, Sudeep Chatterjee, Vikrant Rana, Sharad Vadehra

Indonesia
Cita Citrawinda NOERHADI, George WIDJOJO, Kusno Hadi KUNCORO, Migni MYRIASANDRA

Japan
Daisaku FUJIKURA, Emi ASHIHARA, Hirohito Katsunuma, Hiromichi AOKI, Junko SAITO, Kei IIDA, Kei KONISHI, Keiko KAWAKAMI, Kenji YOSHIDA, Kozo Takeuchi, Masashi KUROSE, Michiko UJI, Minako MIZUNO, Satoshi KABASAWA, Shigeru INABA, Shigeyuki NAGAOKA, Takao MATSUI, Takao OCHI, Takeshi FUJITA, Yasutaka IWAMOTO, Yoshihiko KIDO, Yoshio KUMAKURA, Yuzuru OKABE

Korea
Dong-Yol YOON, Doug-Jay LEE, Ho-Hyun NAHM, Hong-Gyun KIM, Jong-Kyun WOO, Jordan Y. KIM, Kook-Chan AN, Myung-Shin KIM, Patrick Yang-Oh KIM, Seung-Yun YEOM, Sung-Jin CHUN, Won-Seok OH, Yong-Jin LEE

Laos
, Monmany Yaganegi

Macao

Malaysia
Caroline FRANCIS, Indran SHANMUGANATHAN, Linda Chaw Ling WANG, Michael Chow Ming SOO, Phye Keat CHEW

Myanmar
Khine Khine U

Nepal
R. C. SUBEDI

New Zealand
Anton BLIJLEVENS, John GLENGARRY, Wes JONES

Pakistan
PK0001, Hasan Irfan Khan, Khawja Shoaib Mansoor, Syed Auquil Ali Shah, Muhammad Yawar Irfan Khan, Hameeda Asif

Philippines
Aleli Angela QUIRINO, Arturo, Jr. DEL ROSARIO, Enrique MANUEL, Pablo M. Gancayco

Singapore
Boo Yee Swan, Lam Chung Nian, Soh Kar Liang, Winnie Tham, Yew Woon Chooi

Sri Lanka
Aleli Angela QUIRINO, Amarjit Singh, Andrew Cobden, Andrew Morton, Anomi I WANIGASEKERA, Anton BLIJLEVENS, Arturo, Jr. DEL ROSARIO, Boo Yee Swan, Candy CHEN, Caroline FRANCIS, Cita Citrawinda NOERHADI, Daisaku FUJIKURA, Darani VACHANAVUTTIVONG, David B Webber, Dong-Yol YOON, Doug-Jay LEE, Emi ASHIHARA, Enrique MANUEL, Essenese Obhan, Frank F. J. LIU, Fred C. T. YEN, Gary Nock, George WIDJOJO, Greg Munt, Hari Subramaniam, Hemant Singh, Henry Wheare, Hirohito Katsunuma, Hiromichi AOKI, Ho-Hyun NAHM, Hong-Gyun KIM, Indran SHANMUGANATHAN, J. K. LIN, Jeffrey McLean, Jennifer LIN, John GLENGARRY, Jong-Kyun WOO, Jordan Y. KIM, Joyce HO, Junko SAITO, Jyoti Sagar, Kei IIDA, Kei KONISHI, Keiko KAWAKAMI, Kenji YOSHIDA, Khine Khine U, Kingson C. LAI, Kook-Chan AN, Kozo Takeuchi, Kusno Hadi KUNCORO, Kwong Chi Keung, Lam Chung Nian, Linda Chaw Ling WANG, M S Bharath, Mahinda HARADASA, Masashi KUROSE, Michael Chow Ming SOO, Michiko UJI, Migni MYRIASANDRA, Minako MIZUNO, Myung-Shin KIM, Nuno Sardinha Da MATA, Patrick Yang-Oh KIM, Paul G Harrison, Pham Nghiem Xuan Bac, Phye Keat CHEW, PK0001, Quyen CHU VAN, R. C. SUBEDI, Ranjna Mehta Dutt, Rebecca Lo, Rosie Stramandinoli, Rutorn NOPAKUN, S Majumdar, Saskia Jahn, Satoshi KABASAWA, Satyapon SACHDECHA, Sayumporn SUJINTAYA, Seung-Yun YEOM, Shigeru INABA, Shigeyuki NAGAOKA, Soh Kar Liang, Sudeep Chatterjee, Suganthie WIJAYASURIYA KADIRGAMAR, Sung-Jin CHUN, Ta Chung CHIANG, Takao MATSUI, Takao OCHI, Takeshi FUJITA, Victor Tse, Vikrant Rana, Wes JONES, Winnie Tham, Won-Seok OH, Yasutaka IWAMOTO, Yew Woon Chooi, Yong-Jin LEE, Yoshihiko KIDO, Yoshio KUMAKURA, Yu Lan KUO, Yuzuru OKABE

Taiwan
Candy CHEN, Frank F. J. LIU, Fred C. T. YEN, J. K. LIN, Jennifer LIN, Joyce HO, Kingson C. LAI, Ta Chung CHIANG, Yu Lan KUO

Thailand
Darani VACHANAVUTTIVONG, Rutorn NOPAKUN, Satyapon SACHDECHA, Sayumporn SUJINTAYA

Vietnam
Pham Nghiem Xuan Bac, Quyen CHU VAN